Ağu 19

Afili Filintalar

Yazan Editör Kategori her şey

Afili Filintalar, en sevdiğim bloglardan biri. Hepsi de afili otuzdan fazla yazar bir arada. En sevdiğim yazarlardan bazıları da bu adreste: Aslı Tohumcu, Murat Menteş, Alper Canıgüz, Murat Uyurkulak, Şafak Altun, Emrah Serbes… Yazıları blogda, kitaplarını bulmak size kalıyor. Aramaya ve okumaya değer, emin olun.

Afili Filintalar, kendi yazılarını kendileri yayınlıyorlar. Murat Menteş’in söylediği gibi, “Burada yönetici, müdür, patron yok. Herkes, bireysel niteliklerini öne çıkarmakta, istediğini yazmakta özgür.”

Peki, kim bunlar? Filintalardan Ferhat Uludere’ye göre: “Yazı yazmayı seven bir grup insan diyelim. Bir araya gelip yazıp çiziyor ve insanlarla paylaşıyorlar. Neden bir araya geldiğimize gelirsek… Onlar zaten bir araya gelmişti beni yanlarına aldılar. Ben de ‘Abi siz neden bir araya geldiniz’ diye sormadım hiç.”

Yakın zamanda “çete”ye katılan Aslı Tohumcu anlatıyor: “Çeteyi uzaktan, sessizce takip ediyordum. Dünya görüşleri ve edebiyatları farklı bu kadar çok, koca koca adamın (ve iki tane de kadının) bir arada bulunmaları özellikle ilgi çekici geliyordu bana. Ne zaman sonra, Samed Karagöz sayesinde sızdım içeri. Muhakkak fikir ayrılıkları oluyor ama filintaların özel durumu, sanırım bu ayrılıkların çözülmemesinde, ayrılıkçı tarafların eteklerindeki taşları rahatça dökebilmelerinde…”

Daha fazlası için Cumhuriyet’teki söyleşilerinin tamamını okuyalım: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=254426

Bu kadar güçlü yazarın birden yazdığı başka bir yer bulamadım. Bulursanız bana da haber verin. Neşeli okumalar!

http://www.afilifilintalar.com/

Yorumlar beslemesi .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...