Ağu 01

hakkımda

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Öğrenciliğim sırasında çeşitli dergilerde çalıştıktan sonra serbest avukatlık yaptım. Biriktirdiğim tecrübe yeter, diyerek sevdiğim işe döndüm. Editör olarak başladığım Elma Yayınevi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştım.

Bu dönemde elliye yakın yazarın kitaplarını yayıma hazırladım, yüzden fazla yazar adayının çalışmalarını değerlendirdim. Aynı zamanda yazma becerileri konusunda eğitimler verdim.

Yayınevinden ayrılıp bağımsız çalışmaya başladım. Blog, web sitesi, kitap editörlüğü, düzelti ve yazma danışmanlığıyla uğraşıyorum. Ayrıca çocuklarla ve yetişkinlerle yazı çizi atölyeleri yürütüyorum.

Daha önceleri Cumhuriyet Kitap’ta (“Konuk Harfler”) ve Checkin dergisinde yazdım. Halen editörlüğünü yaptığım kitap bloğu okuryatar’da, Edebiyat Haber’de ve yazı çizi’de kitaplar ve yazma ipuçlarına dair yazıyorum. En önemlisi çocuklara öyküler yazıyorum. Çocuk kitabım “Kim Bu Konuşan?” Haziran 2018’de yayımlandı, Şubat 2019’da 2. baskısı yapıldı. İkinci kitabım “Öykü Kahramanları Ülkesi’nde” Şubat 2021’de yayımlandı. 

Siz de bana yazın. Gaye Dinçel: gaye@yazicizi.com

Kitaplarımı imzalı almak için: www.shopier.com/gayedincel

Takip etmek isterseniz:

Instagram | Facebook | Twitter

Söyleşilerimden:

Edebiyat Haber

Kurmaca Biyografiler

Biamag

Gazete Sanat Çocuk

yazı çizi