Ağu 22

okuryatar

Yazan Editör Kategori her şey

okuryatar,* çok yazarlı ve etkileşimli kitap bloğumuz. Hep hayalimdi böyle bir blog kurmak. Bir gün Nilay (Dalyan) gelip fikrini ortaya atınca hayal gerçeğe yol aldı. Nasıl yaparız, derken oluverdi. Adını bulmak en zoruydu, onu da Demet (Uyar) buldu. Daha doğrusu Hakan Yaman bulmuştu, Demet onun sesi oldu. Buralarda olmasa da bize göz kırptı Hakan Yaman.

Ardından gelsin yazarlar, kurulsun sayfalar… 9 Şubat 2011’de yayına girdik. Tam “mutlu olduk derken”, martta BTK “yıktı bütün dünyamızı”, bloglar kapandı. Haydi, açıldı açılacak diye bekle, umudunu kaybet, yeni baştan altyapı kur. 1 Mayıs geldiğinde, anlamına uygun olarak, okurlarla tekrar buluştuk. O günden beri neşeyle büyüyoruz. 100′den fazla yazımız, 20’den fazla yazarımız, Facebook’ta 1300’e yakın takipçimiz oldu.

Hafta içi her gün, farklı tarzlara sahip yazarların kaleminden kitap yorumlarını sunuyoruz. Edebiyatı seviyorsanız bolca kitap bulabilirsiniz okuryatar’da. Diğer alanlarda da…

Siz de yazar ya da okuyucu olarak kendinize yer bulabilirsiniz okuryatar‘da. Buyurun, kitaba da beklerim.

* okuryatar, Hakan Yaman’ın Kelimenü (Elma Yayınevi, 2007) adlı sözlüğünde yer alan bir sözcük. “Kitap okumadan uyuyamayan kimse” demek.

Yorumlar beslemesi .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...