Kas 01

Tango İstanbul

Yazan Editör Kategori okuryatar

Of! Beş yıl bekle, “hop” bitsin! Yeniden başladı bekleyiş, bu kez çok uzun sürmeyecek, Esmahan Aykol Kati’nin aşk romanıyla geri dönecek!

Kati Hirşel, polisiye kitapçısı, amatör dedektifimiz. İstanbul’da yaşayan bir Alman, Türk ya da hiçbiri. İstanbullu olduğu kesin, yetmez mi?

Önceki maceralarında tanıyıp çok sevmiştim onu: Kitapçı Dükkanı ve Kelepir Ev. Çok eğlenerek okumuştum, tam benim kafadan bu kadın! Rahat, açık sözlü, analitik düşünen, zeki…

Bu kez de ilginç bir maceraya burnunu sokuyor. Üstelik ortada cinayet de yok! Yoğun bakımda yatan Nil’i araştırıyor, elinde sadece altıncı hisleri…

Kati’nin yeni sevgili adayı Armin Bey de ilginç bir karakter. Tam bir İstanbul beyefendisi, tarihçi, ciddi bir adam. Bizimkiyle pek ilgisi yok yani. Bakalım zıtların birliği ne getirecek? Esmahan Aykol’un Radikal Kitap’taki röportajında verdiği tüyoya göre yakında okuyacağız.

Yazarı bugüne kadar keşfetmediyseniz çok şanslısınız. Dört romanını (polisiye olmayan Savrulanlar da çok iyi) birden okuyup “seri mutlu” olabilirsiniz.

Tango İstanbul

Esmahan Aykol

Mephisto Kitaplığı

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/tango-istanbul-gaye-dincel/

Yorumlar beslemesi .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...