Ara 24

yazı çizi atölyesi

Bireysel Katılım

Yetişkinlere

“Benim gibi insanlarla buluşsam, yazıp çizsem, konuşsam, ipuçlarını öğrenip daha iyi yazsam…” diyorsanız atölyeme beklerim.

Bugüne kadar 19 grupla çalıştık. 20. atölye grubu 6 Aralık’ta başladı.

2019’un ilk atölye grubu ocak ayında başlayacak ve 8 hafta boyunca salı akşamları (19.00-21.20) bu programla sürecek. Talep olursa cumartesi öğleden sonra grubunu da açacağım.

Katılmayı, bu fotoğrafta defterinizle yer almayı istiyorsanız, yazıp çizme maceranızdan ve kendinizden bahsedip atölyeden beklentilerinizi bana yazın: gaye@yazicizi.com

Atölyeyi, Ankara’da Tunalı Hilmi Bülten Sokak’ta düzenliyorum. Atölye tamamen uygulamaya dayalı, kuramsal dersler yok, yazıp çizip okuyarak tartışacağız. İpuçları verip daha iyi yazmanıza destek olacağım.

Katılımcıların ürünlerini atölyeden sayfasında bulabilirsiniz.

Çocuklara

Çocuklar Kitap Kapağı Tasarlıyor

Eğlenerek bir kitabın kapağını tasarlamak isteyen 6-10 yaş grubu çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz. 22 Aralık Cumartesi saat 13.00-15.30 arasında Altı+Bir’de buluşacağız.

Atölye tanışma oyunuyla başlayacak. Çizer Gözde Yüksel ve Editör Gaye Dinçel, kapağı tasarlanacak kitaptan bir öykü seslendirecekler. Çocuklar, kurşun kalemleriyle öykü kahramanlarının eskizini oluşturacaklar, pastel boyalarıyla kapak resmini çizecekler. Kapağa çizer olarak kendi adlarını yazacak, kitap ve yazar adını da ekleyerek kapağı tamamlayacaklar. Özel olarak hazırlanan çerçevelere koyarak yapıtlarını asabilecekleri hale getirecekler.

Çocuklara bir de sürprizimiz var. Atölyede okunan kitap yazarından imzalı olarak hediye edilecek.

Dilerseniz kurşun kalem ve pastel boyalarınızı getirebilirsiniz.

Kayıt: www.instagram.com/altiartibir/ | bilgi@altiartibir.com

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

Kitap okumayı seviyorsan, yazmaya hevesliysen ve 8-12 yaş grubundaysan Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi’ne katılabilirsin.

Yazma Eğitmeni Gaye Dinçel ve Psikolog Ernur Yanbastıoğlu’nun yürüttüğü, oyunlar oynayarak yazmak isteyen çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz.

Balık tutmuyoruz. Balık tutmayı öğretmiyoruz. Hep beraber edebiyat denizine dalıyoruz.

Bugüne kadar üç grupla çalıştık, kitaplarımızı bastırdık.

Katılımcılardan

yazı çizi atölyesi

“Uzun süredir kendimce notlar alıp şiir ve hikâyeler yazıyordum. Fakat bunları paylaşmak konusunda çekimser kalıyordum.

Yazı çizi atölyesi’ne katılmak, bana yazma konusunda cesaret kazandırdı. Benzer zevklere sahip insanlarla bir araya gelmek de ayrı bir kazanç oldu.”

Ayşen Cesur

“Gaye’nin atölyesinde asla kendinizi kalıplara konmuş, sıkıştırılmış, sınırlanmış hissetmezsiniz. Yazı çizi atölyesi, her şeyden önce yazma cesaretini kendinizde bulmanızı sağlar. Birkaç hafta içinde bakış açınızı nasıl değiştirdiğine hayretler içinde tanık olursunuz.

Bütün hafta cumartesi gününün gelmesini iple çekersiniz. Gittiğiniz her yerde hep burnunuzun ucunda olanların harika öykü fikirleri olduğunu fark edersiniz. Kâğıt kalem elinizden düşmez olur. Başlarsınız atölyeye ve bırakamazsınız…”

P.

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

“Atölyede bir öykü oluşturmanın temellerini öğrendim. Böylece kendi hikâyemi yazdım. Atölyeden çok memnun kaldım.”

Ada Emin

“Atölye çok eğlenceliydi. Çevreyi daha iyi tanıma, sorunları çözme gibi beceriler edindim. Ama en önemlisi yeni arkadaşlar. Her hafta cumartesiyi iple çektim.”

Bartu Ersoy

Kurumsal Katılım

“Çalışanlarımızın yaratıcılıklarını ve kalemlerini geliştirmek istiyoruz” diyorsanız kurumunuza özel bir atölye düzenleyebiliriz.

Zamanı ve yeri belirlemek sizin, atölyeyi yürütüp çalışanlarınızın gelişimine destek olmak benim işim.

yazı çizi