Ara 24

yazı çizi atölyesi

yazicizi-atolyesi-ileriBireysel Katılım

Yetişkinler İçin

“Benim gibi yazanlarla buluşsam, yazıp çizsem, konuşsam, ipuçlarını öğrenip daha iyi yazsam…” diyorsanız atölyeme beklerim.

Bugüne kadar 17 grupla çalıştık. İlk ileri seviye grubu üç dönem sürdü. Yeni ileri seviye grubu devam ediyor. Perşembe grubu, 8 Şubat’ta başladı.

Hafta sonu grubu mart ayında başlayacak ve 8 hafta boyunca cumartesileri 14.30-16.30 arası bu programla sürecek. Yeni hafta içi grubu (salı ya da perşembe 19.00-21.00) nisanda açılacak.

Katılmayı, bu fotoğrafta defterinizle yer almayı istiyorsanız, yazıp çizme maceranızdan ve kendinizden bahsedip atölyeden beklentilerinizi bana yazın: gaye@yazicizi.com

Atölyeyi, Ankara’da Tunalı Hilmi Bülten Sokak’ta düzenliyorum. Atölye tamamen uygulamaya dayalı, kuramsal dersler yok, yazıp çizip okuyarak tartışacağız. İpuçları verip daha iyi yazmanıza destek olacağım.

Katılımcıların ürünlerini atölyeden sayfasında bulabilirsiniz.

Çocuklar İçin

Kitap okumayı seviyorsan, yazmaya hevesliysen ve 8-12 yaş grubundaysan Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi’ne katılabilirsin.

Yazma Eğitmeni Gaye Dinçel ve Psikolog Ernur Yanbastıoğlu‘nun yürüttüğü, oyunlar oynayarak yazmak isteyen çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz.

Balık tutmuyoruz. Balık tutmayı öğretmiyoruz. Hep beraber edebiyat denizine dalıyoruz.

İlk grubumuzla keyfimize diyecek yoktu. Atölye öykülerinden oluşan kitabımızı hazırlayıp bastırdık.

İkinci grubumuzla mart ayı boyunca Farabi Sahnesinde buluştuk. Çocuklar ve aileleriyle kitabımızı kutladık. Üçüncü grubumuz 27 Mayıs’ta sona erdi.

Katılımcılardan

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

“Atölyede bir öykü oluşturmanın temellerini öğrendim. Böylece kendi hikâyemi yazdım. Atölyeden çok memnun kaldım.”

Ada Emin

“Atölye çok eğlenceliydi. Çevreyi daha iyi tanıma, sorunları çözme gibi beceriler edindim. Ama en önemlisi yeni arkadaşlar. Her hafta cumartesiyi iple çektim.”

Bartu Ersoy

yazı çizi atölyesi

“Uzun süredir kendimce notlar alıp şiir ve hikâyeler yazıyordum. Fakat bunları paylaşmak konusunda çekimser kalıyordum.

Yazı çizi atölyesi’ne katılmak, bana yazma konusunda cesaret kazandırdı. Benzer zevklere sahip insanlarla bir araya gelmek de ayrı bir kazanç oldu.”

Ayşen Cesur

“Gaye’nin atölyesinde asla kendinizi kalıplara konmuş, sıkıştırılmış, sınırlanmış hissetmezsiniz. Yazı çizi atölyesi, her şeyden önce yazma cesaretini kendinizde bulmanızı sağlar. Birkaç hafta içinde bakış açınızı nasıl değiştirdiğine hayretler içinde tanık olursunuz.

Bütün hafta cumartesi gününün gelmesini iple çekersiniz. Gittiğiniz her yerde hep burnunuzun ucunda olanların harika öykü fikirleri olduğunu fark edersiniz. Kâğıt kalem elinizden düşmez olur. Başlarsınız atölyeye ve bırakamazsınız…”

P.

Kurumsal Katılım

“Çalışanlarımızın yaratıcılıklarını ve kalemlerini geliştirmek istiyoruz” diyorsanız kurumunuza özel bir atölye düzenleyebiliriz.

Zamanı ve yeri belirlemek sizin, atölyeyi yürütüp çalışanlarınızın gelişimine destek olmak benim işim.

yazı çizi