Ara 24

yazı çizi atölyesi

Bireysel Katılım

Yetişkinlere

“Benim gibi insanlarla buluşsam, yazıp çizsem, konuşsam, ipuçlarını öğrenip daha iyi yazsam…” diyorsanız atölyeme beklerim.

Bugüne kadar 20 grupla çalıştık. 21. grup 10 eylülde başladı.

Yeni atölye grubu 17 Ekim’de başlayacak ve 8 hafta boyunca perşembe akşamları (19.00-21.30) bu programla sürecek.

Katılmayı, bu fotoğrafta defterinizle yer almayı istiyorsanız, yazma maceranızdan ve kendinizden bahsedip atölyeden beklentilerinizi bana yazın: gaye@yazicizi.com

Atölyeyi, Ankara Tunalı Hilmi’de düzenliyorum. Atölye tamamen uygulamaya dayalı, kuramsal dersler yok, yazıp çizip okuyarak tartışacağız. İpuçları verip daha iyi yazmanıza destek olacağım.

Katılımcıların ürünlerini atölyeden sayfasında bulabilirsiniz.

Çocuklara

Çocuklar Kitap Kapağı Tasarlıyor

Eğlenerek bir kitabın kapağını tasarlamak isteyen 6-10 yaş grubu çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz. 

Çocuklar, çizer Gözde Yüksel ve yazar Gaye Dinçel ile birlikte kitabın hikâyesini ve resimleme tekniklerini inceleyecek. Pastel boyalarıyla kapak resmini çizecekler. Kapağa çizer olarak kendi adlarını yazıp çerçevelerini hazırlayacaklar. Ardından karakteri üç boyutlu olarak tasarlayacaklar.

İlk atölyemizi 22 Aralık 2018’de, ikincisini 9 Şubat 2019’da, üçüncüsünü 3 Mart 2019’da Altı+Bir’de gerçekleştirdik. Çocuklar “Kim Bu Konuşan?” kitabının kapağını tasarladılar, harika çizimler yaptılar.

14 Temmuz Pazar günkü atölyede “Vahşi Şeyler Ülkesinde” kitabının kapağını oluşturdular.

Bu atölyeyi sonbaharda yine Altı+Bir’de düzenleyeceğiz.

Çocuklar Kahramanlarını Çiziyor

Eğlenerek kahramanlarının maceralarını çizmek isteyen 6-10 yaş arası çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz. 

Atölye tanışma oyunuyla başlayacak. Çizer Gözde Yüksel ve Yazar Gaye Dinçel kahramanlarının özelliklerini, yaşadıkları yeri ve maceralarını bulmaları için çocukları yönlendirecek. Çocuklar, kahramanlarının maceralarını anlatıp büyük kâğıtlara kuru ve pastel boyalarla çizecek.

Atölyemizi 23 Mart 2019’da Altı+Bir’de düzenledik. Çocuklar rengârenk çizimler yaptılar.

Çocuklar Konuşan Hayvanları Çiziyor

Bu atölyede 6-10 yaş arası çocuklar hayallerindeki hayvanları çizip konuşturacak.

Çizer Gözde Yüksel ve Yazar Gaye Dinçel hayvan dostlarının öykülerini oluşturup çizerken çocuklara rehberlik edecek. Birbirleriyle nasıl haberleştiklerinden, neler söylediklerinden, az bilinen hayvanlardan bahsedilecek. Çocuklar, diledikleri hayvanları büyük kâğıtlara kuru ve pastel boyalarla çizecek, konuşma balonlarına sözlerini yazacak.

Atölyeyi 27 Nisan Cumartesi Altı+Bir’de yaptık. Çocuklar rengârenk hayvanlar çizdiler.

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

Kitap okumayı seviyorsan, yazmaya hevesliysen ve 8-12 yaş grubundaysan Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi’ne katılabilirsin.

Yazma Eğitmeni Gaye Dinçel ve Psikolog Ernur Yanbastıoğlu’nun yürüttüğü, oyunlar oynayarak yazmak isteyen çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz.

Balık tutmuyoruz. Balık tutmayı öğretmiyoruz. Hep beraber edebiyat denizine dalıyoruz.

Bugüne kadar üç grupla çalıştık, kitaplarımızı bastırdık.

Katılımcılardan

yazı çizi atölyesi

“Uzun süredir kendimce notlar alıp şiir ve hikâyeler yazıyordum. Fakat bunları paylaşmak konusunda çekimser kalıyordum.

Yazı çizi atölyesi’ne katılmak, bana yazma konusunda cesaret kazandırdı. Benzer zevklere sahip insanlarla bir araya gelmek de ayrı bir kazanç oldu.”

Ayşen Cesur

“Gaye’nin atölyesinde asla kendinizi kalıplara konmuş, sıkıştırılmış, sınırlanmış hissetmezsiniz. Yazı çizi atölyesi, her şeyden önce yazma cesaretini kendinizde bulmanızı sağlar. Birkaç hafta içinde bakış açınızı nasıl değiştirdiğine hayretler içinde tanık olursunuz.

Bütün hafta cumartesi gününün gelmesini iple çekersiniz. Gittiğiniz her yerde hep burnunuzun ucunda olanların harika öykü fikirleri olduğunu fark edersiniz. Kâğıt kalem elinizden düşmez olur. Başlarsınız atölyeye ve bırakamazsınız…”

P.

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

“Atölyede bir öykü oluşturmanın temellerini öğrendim. Böylece kendi hikâyemi yazdım. Atölyeden çok memnun kaldım.”

Ada Emin

“Atölye çok eğlenceliydi. Çevreyi daha iyi tanıma, sorunları çözme gibi beceriler edindim. Ama en önemlisi yeni arkadaşlar. Her hafta cumartesiyi iple çektim.”

Bartu Ersoy

Kurumsal Katılım

“Çalışanlarımızın yaratıcılıklarını ve kalemlerini geliştirmek istiyoruz” diyorsanız kurumunuza özel bir atölye düzenleyebiliriz.

Zamanı ve yeri belirlemek sizin, atölyeyi yürütüp çalışanlarınızın gelişimine destek olmak benim işim.

yazı çizi