Ara 24

yazı çizi atölyesi

Bireysel Katılım

Yetişkinlere

“Benim gibi insanlarla buluşsam, kalemimi geliştirsem” diyorsanız atölyeme beklerim.

9 yılda, altısı çevrimiçi olmak üzere 28 grupla çalıştık.

Yeni atölye grubu, çevrimiçi olarak sonbaharda başlayacak ve 8 hafta boyunca cumartesileri 12.00-14.20 saatleri arasında bu programla sürecek.

Katılmayı istiyorsanız, yazma maceranızdan ve kendinizden bahsedip atölyeden beklentilerinizi bana yazın: gaye@yazicizi.com

Atölye tamamen uygulamaya dayalı, kuramsal dersler yok. Her hafta bir öykü yazacaksınız, okuyarak grupça tartışacağız. İpuçları verip daha iyi yazmanıza destek olacağım.

Katılımcıların ürünlerini atölyeden sayfasında bulabilirsiniz.

Çocuklara

Çocuklar Kitap Kapağı Tasarlıyor

Eğlenerek bir kitabın kapağını tasarlamak isteyen 5+ yaş grubu çocuklara yönelik atölye. 

Yüz yüze yaptığımız atölyelerde, çizer Gözde Yüksel ile birlikte çocuklarla kitabın hikâyesini ve resimleme tekniklerini inceledik. Pastel boyalarıyla kapak resmini çizdiler. Kapağa çizer olarak kendi adlarını yazıp çerçevelerini hazırladılar.

İlk atölyemizi 22 Aralık 2018’de, ikincisini 9 Şubat 2019’da, üçüncüsünü 3 Mart 2019’da Altı+Bir’de gerçekleştirdik. Çocuklar “Kim Bu Konuşan?” kitabımın kapağını tasarladılar, harika çizimler yaptılar.

14 Temmuz Pazar günkü atölyede “Vahşi Şeyler Ülkesinde” kitabının kapağını oluşturdular.

2 Ocak ve 6 Şubat 2021 tarihli çevrimiçi atölyelerde çocuklar “Kim Bu Konuşan?” kitabımın kapağını tasarladılar.

20 Şubat, 21 Mart, 17 Nisan, 12 Aralık 2021’de ve 19 Mart 2022’de “Öykü Kahramanları Ülkesi’nde” kitabımın kapağını çizdiler.

Çocuklar Kahramanlarını Çiziyor

Eğlenerek kahramanlarının maceralarını çizmek isteyen 6-10 yaş arası çocuklara yönelik atölye. 

Atölye tanışma oyunuyla başlıyor. Çizer Gözde Yüksel ile birlikte kahramanlarının özelliklerini, yaşadıkları yeri ve maceralarını bulmaları için çocukları yönlendiriyoruz. Çocuklar, kahramanlarının maceralarını anlatıp büyük kâğıtlara kuru ve pastel boyalarla çiziyor.

Atölyemizi 23 Mart 2019’da Altı+Bir’de düzenledik. Çocuklar rengârenk çizimler yaptılar.

Çocuklar Konuşan Hayvanları Çiziyor

Bu atölyede 6-10 yaş arası çocuklar hayallerindeki hayvanları çizip konuşturuyor.

Çizer Gözde Yüksel ile birlikte hayvan dostlarının öykülerini oluşturup çizerken çocuklara rehberlik ediyoruz. Birbirleriyle nasıl haberleştiklerinden, neler söylediklerinden, az bilinen hayvanlardan bahsediliyor. Çocuklar, diledikleri hayvanları büyük kâğıtlara kuru ve pastel boyalarla çiziyor, konuşma balonlarına sözlerini yazıyor.

Atölyeyi 27 Nisan Cumartesi Altı+Bir’de yaptık. Çocuklar rengârenk hayvanlar çizdiler.

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

Kitap okumayı seviyorsan, yazmaya hevesliysen ve 8-12 yaş grubundaysan Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi’ne katılabilirsin.

Yazma Eğitmeni Gaye Dinçel ve Psikolog Ernur Yanbastıoğlu’nun yürüttüğü, oyunlar oynayarak yazmak isteyen çocuklara yönelik atölyemize bekliyoruz.

Balık tutmuyoruz. Balık tutmayı öğretmiyoruz. Hep beraber edebiyat denizine dalıyoruz.

Bugüne kadar üç grupla çalıştık, kitaplarımızı bastırdık.

Katılımcılardan

yazı çizi atölyesi

“Uzun süredir kendimce notlar alıp şiir ve hikâyeler yazıyordum. Fakat bunları paylaşmak konusunda çekimser kalıyordum.

Yazı çizi atölyesi’ne katılmak, bana yazma konusunda cesaret kazandırdı. Benzer zevklere sahip insanlarla bir araya gelmek de ayrı bir kazanç oldu.”

Ayşen Cesur

“Gaye’nin atölyesinde asla kendinizi kalıplara konmuş, sıkıştırılmış, sınırlanmış hissetmezsiniz. Yazı çizi atölyesi, her şeyden önce yazma cesaretini kendinizde bulmanızı sağlar. Birkaç hafta içinde bakış açınızı nasıl değiştirdiğine hayretler içinde tanık olursunuz.

Bütün hafta cumartesi gününün gelmesini iple çekersiniz. Gittiğiniz her yerde hep burnunuzun ucunda olanların harika öykü fikirleri olduğunu fark edersiniz. Kâğıt kalem elinizden düşmez olur. Başlarsınız atölyeye ve bırakamazsınız…”

P.

Çocuklarla Eğlenceli Yazarlık Atölyesi

“Atölyede bir öykü oluşturmanın temellerini öğrendim. Böylece kendi hikâyemi yazdım. Atölyeden çok memnun kaldım.”

Ada Emin

“Atölye çok eğlenceliydi. Çevreyi daha iyi tanıma, sorunları çözme gibi beceriler edindim. Ama en önemlisi yeni arkadaşlar. Her hafta cumartesiyi iple çektim.”

Bartu Ersoy

Kurumsal Katılım

“Çalışanlarımızın yaratıcılıklarını ve kalemlerini geliştirmek istiyoruz” diyorsanız kurumunuza özel bir atölye düzenleyebiliriz.

Zamanı ve yeri belirlemek sizin, atölyeyi yürütüp çalışanlarınızın gelişimine destek olmak benim işim.

yazı çizi