Şub 09

Çılgınlar Sınıfı

Yazan Editör Kategori okuryatar

Çılgınlar Sınıfı dizisinin ilk iki kitabını okudum: Çıldıran Kasaba ve Korsan Takımı. Bir an önce yenileri gelsin diye bekliyorum, heyecanla!

Mavisel Yener, sıcak üslubuyla o kadar neşeli bir sınıf kurgulamış ki… Fatoş Öğretmen ve çılgın öğrencileri keyifli maceralar yaratıyor birlikte. Fatoş Öğretmen’in gizemli hazine sandığından neler çıkıyor neler…

Çıldıran Kasaba’da, sınıfın Zombi Takımı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni keşfediyor. Müzeyi gezmekle kalmıyorlar. Yüz yıllar öncesinde bir kasabada ve bugün müzede geçen acayip olayları da ortaya çıkarıyorlar. O kadar şaşırdım ki okurken, yazarın hayal gücüne hayran kaldım.

Korsan Takımı’nda Piri Reis’e rastladık, takım kaptanı Ege ile beraber. Onunla tanışmak harikaydı! Ege’nin başına gelmedik kalmadı, çok şaşırdık ve eğlendik.

Kitaplardaki resimler de mükemmel. Ressam Dorukhan Özcan, en sevdiğim ressamlar arasında artık. Hele Mecbur Amca! Resmi ayrı, davranışları ayrı komik!

Çabuk koşun, Bilgi Yayınevi Çocuk Kitaplığı’ndan kapın bu kitapları! Yazara da seslenelim hep beraber, bir an önce yeni maceralarını yazsın Çılgınlar Sınıfı’nın.

Çılgınlar Sınıfı: Çıldıran Kasaba, Korsan Takımı

Mavisel Yener

Resimleyen: Dorukhan Özcan

Bilgi Yayınevi

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/cilginlar-sinifi-gaye-dincel/

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...