Ağu 01

yazma danışmanlığı

Siz de benim gibi yazıp çizmeye meraklıysanız, “Acaba iyi yazıyor muyum? Daha iyi yazmak için ne yapmalıyım?” sorularını soruyorsanız birlikte çalışabiliriz.

Neler yapacağız?

Yazınızı bana göndereceksiniz.

Size önerilerimi ve bazı ipuçlarını sunacağım.

Yazınızı bu öneriler doğrultusunda yeniden düzenleyeceksiniz.

Bir kez daha gözden geçireceğiz.

Grup çalışmasını tercih ederseniz yazı çizi atölyesine katılabilirsiniz.

Danışanımdan

“Bundan yaklaşık bir yıl önceydi. Kahvemi yudumluyor, ne zamandır üzerinde çalıştığım bir öyküyü sonlandırmaya çalışıyordum. Kafamda türlü düşüncelerle kahve fincanı ve klavye tuşları arasında gidip gelmekten yorulduğumda kısa bir ara verdim. Gaye Dinçel’le tanışmam, tam o anda, sosyal paylaşım sitelerinden birinde rastladığım mesajı sayesinde oldu. Danışmanlık desteğinden bahsediyor, ilgilenenleri birlikte yazıp çizmeye davet ediyordu. Hemen bir mesaj yolladım kendisine. Çabucak cevap verdi. Benim kadar heyecanlı, samimiyet dolu cevabının ardından birlikte çalışmaya başladık. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen, sanki yan yanaymış gibi rahat ve dolu dolu çalışıyoruz o gün bugündür. Bundan sonra yazı hayatıma Gaye’siz devam etmeyi düşünenem…

Onun en karamsar anlardaki şevk dolu mesajları, özenli yorumları, en ‘duru’ya ulaşana dek çalışmaları rafine edişimiz ve tabii ki arkadaşlığı, hem bana hem de yazılarıma çok şey katıyor.

Bilgi ve uzmanlığını bonkörce paylaştığı, yazılarımı yayımlamama imkân veren site ve dergilerle beni buluşturduğu, en önemlisi yazmaya dair aşkımı en iyi anlayan kişi olarak tutkumu canlı tuttuğu için ona daima minnettarım.

İyi ki varsın Gaye.:)”

Aslı Eti

yazı çizi