Ara 09

Dişilik mi Kişilik mi?

Yazan Editör Kategori okuryatar

Gazeteci Seda Akgül’ü severim, benim kafadan, harbi kadın. Aklına geleni söyler, sakınmaz. Kalemi de aynı sözü gibi, doğru ve duru.

Dişilik mi Kişilik mi? her kadına lazım. Ne kadar gençken okunursa o kadar yararlı. Erken okursan, benim gibi yaptığın yanlışların listesine göz atıyormuş gibi hissetmezsin. Bu listeyi sunduğu için Seda’ya sonsuz teşekkürler. Bir daha “Ben nere(ler)de yanlış yaptım?” dememeyi umuyorum.

Erkek tiplerini anlatışına bayıldım, bu kadar acıklı bir mevzuyu böyle güldürerek anlatmak büyük beceri! Kadın tipleri de son derece aydınlatıcı, hem kendini tanıyorsun hem de diğer kadınları.

En çok “Kadın Erkek Halleri” bölümünde eğlendim. Bolca feyzalıp silkindim ve kendime geldim! Çok güzel laflar öğrendim. Biri şu: “Kadını gösteren bakım, erkeği gösteren takımdır”. Yoo o takım değil, yazar da uyarmış…

Kitabın her satırı değerli. Özellikle özdeğerimizi bilme meselesi önemli. Kendi değerinin farkında ol ki saygı gör. İşte bu bakış açısına sahip olduğu ve bunu vurguladığı için seviyorum Seda’yı.

Kitabı aklınız başınızdayken okuyun. Aklınızı kaybetme olasılığı belirir belirmez tekrar okuyun ki hapı yutmayın. Biliyoruz ki aşk kimyayı bozup insanı “mal”a döndürüyor… Kalbiniz hızla atmaya başlar başlamaz koşup kitaba sarılın.  Adamı birbirinden güzide sıfatlarla donatıp gerçeğe dönünce şok olmadan… Yoksa çok geç olabilir. Gerçeğin rüzgârı esip yapıştırdığınız post-itler uçuşunca bir bakarsınız adam çıplak!

Bence aşk bir savunma mekanizması. Akılla düşününce âşık olmak zor. Siz yine de kitaba göz atın, aklınızda üç beş laf kalsa kârdır, hayal kırıklığı ihtimalini azaltır.

Anlatılarak bitirilecek gibi değil kitap. Okuyun, okuyun, bir daha okuyun…

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...