Ağu 01

hakkımda

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Öğrenciliğim sırasında çeşitli dergilerde çalıştıktan sonra serbest avukatlık yaptım. Biriktirdiğim tecrübe yeter, diyerek sevdiğim işe döndüm. Editör olarak başladığım Elma Yayınevi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştım.

Bu dönemde pek çok yazarın kitaplarını yayıma hazırladım, yazar adaylarının çalışmalarını değerlendirdim. Eğitmenlik eğitimi aldıktan sonra yazma becerileri konusunda eğitimler verdim.

2011 yılında bağımsız çalışmaya başladım. Blog, web sitesi, kitap editörlüğü ile uğraşıyorum. Ayrıca çocuklarla kitap kapağı tasarlama atölyeleri yürütüyorum.

Daha önceleri Cumhuriyet Kitap’ta (“Konuk Harfler”) ve Checkin dergisinde yazdım. Halen Edebiyat Haber’de ve yazı çizi’de kitaplar ve yazma ipuçlarına dair yazıyorum.

En önemlisi çocuklara öyküler yazıyorum. Çocuk kitabım “Kim Bu Konuşan?” Haziran 2018’de yayımlandı, Şubat 2019’da 2. baskısı yapıldı. Mart 2024’te Bilgi Yayınevi tarafından yeni kapağıyla yayımlandı. Ayrıca Arnavutça olarak da yayımlandı. İkinci kitabım “Öykü Kahramanları Ülkesi’nde” Şubat 2021’de yayımlandı. 

Ayrıca KE Çocuk dergisinde düzenli olarak öykülerim yayımlanıyor.

Takip etmek isterseniz: Instagram 

Söyleşilerimden:

Edebiyat Haber

Parşömen Sanal Fanzin

Biamag

Gazete Sanat Çocuk

Litera Edebiyat

Keşmekeş dergisi

yazı çizi