Haz 28

Katilin Şahidi

Yazan Editör Kategori okuryatar

Katilin Şahidi, epeydir beklediğim bir polisiyeydi. Kavuşmamızla ayrılmamız bir oldu. O kadar çabuk bitti ki keyifle hüzün birbirine karıştı. Umarım yenisini çok beklemem.

Algan Sezgintüredi polisiyelerinin dördüncü kitabı Katilin Şahidi. Öncekiler: Katilin Şeyi, Katilin Meselesi, Katilin Uşağı. Yazar, hepsinde özel dedektifimiz Vedat ve yardımcısı Tefo’nun maceralarını anlatıyor. Daha doğrusu Vedat, 2015′ten bildiriyor. Önemli bulduğu vakaları roman olarak yazıyor. İlk kitaplarda acemi olduğundan lafı uzatıyordu, ama hiç rahatsız olmuyorduk. Bu kitapta ustalaşmış, lafı dolandırmıyor pek.

Bu macerada oradan oraya koşturmaktan kurtulmuş kahramanlarımız. Bir apartmanda geçiyor bütün hikâye. Deliller ortada yok, kaçan yok, komşuların şahidi de bizzat bizim Vedat. Katil kim peki?

Sonuna kadar çok eğlenerek ve merakla okudum. Her zamanki gibi Tefo’nun zekâsından yararlansa da Vedat epeyce kapmış işi. Tam yerine rast gelince olayı aydınlatıyor.

Dilerseniz bu kitaptan başlayın, dilerseniz başkasından. Bu mizahi polisiyelerden vazgeçemeyeceksiniz. Polisiyenin “ciddi” bir tür olduğunu da kim söylemiş!

Katilin Şahidi

Algan Sezgintüredi

Aylak Kitap

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/katilin-sahidi-gaye-dincel/

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...