Mar 10

Minik Bilgeler Dizisi

Yazan Editör Kategori okuryatar

ruyalar-fabrikasiMinik Bilgeler Dizisi, uzmanların yazdığı 9 eğlenceli kitaptan oluşuyor: Rüyalar Fabrikası, Bilgisayarımın İçi, Zihnimin Kutucukları, Yıldızımız Güneş, İşte Evren, İklimler, Mikropların Dünyası,  Vücudum, Rakamlar Diyarına Yolculuk.

Çocuklara, çocuk kahramanların başından geçen olaylarla bilimi anlatmak güzel bir fikir. Yetişkinler için de harika bir fırsat. Unuttuklarınızı hatırlama ve eğlenerek yenilikleri öğrenme şansı sunuyor. Hatta pek bilmediğiniz konuları araştırmaya başlamanızı sağlıyor.

Hepsi birbirinden neşeli kitaplardan en sevdiklerim, Rüyalar Fabrikası, Zihnimin Kutucukları ve İşte Evren oldu.

Rüyalar Fabrikası‘nda, Profesör Ziya çocukların birçok sorusuna yanıt veriyor: Rüyalar nereden geliyor? Bazı rüyalar neden bu kadar garip? Ziya; biraz dalgın, her seferinde bisikletiyle duvara çarpıp uçarak yere inmeyi başaran bir nörobilimci. Ali, Güney, Defne ve Lale’ye beynimizin uykuda ve rüya görürken neler yaptığını anlatıyor. Tam bir macera!

Zihnimin Kutucukları, hafızaya odaklanıyor. Yine kahramanlar aracılığıyla beynin nasıl çalıştığını, hafızayı nasıl yönettiğini öğreniyoruz. Beynin hafızayla ilgili bölgesi olan hipokampusun adını denizatından aldığını biliyor musunuz? Şekli de aynı onun gibi.

İşte Evren‘i de büyük bir heyecanla okudum. Aklımızın alamayacağı büyüklükteki evrenin bir parçası olduğumuzu hatırlamak çok güzel.

Minik Bilgeler Dizisi hem kendiniz hem de çocuklarınız için biçilmiş kaftan.

Minik Bilgeler Dizisi

Esen Kitap Çocuk

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/minik-bilgeler-dizisi-gaye-dincel/

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...