Ara 06

Okuru Yormak

Yazan Editör Kategori okuryatar

Geçen gece rüyamda Ahmet Ümit’i gördüm. Sultanı Öldürmek‘i çok uzun yazdığı için kızıyordum ona. “Tarihi roman yazacaksan orada anlat fethi methi, polisiyeyi polisiye gibi yaz!” O her zamanki sakinliğiyle açıklıyordu fethin de önemli olduğunu, romanı uzun tutması gerektiğini falan. İkna olmadım tabii, ne de olsa hayal kırıklığına saplanmış bir okuruydum.

Nasıl takılmışsa bu mesele kafama, bilinçaltımın nerelerine atmışsam çıkıverdi işte. Yazayım da bir daha uğraşmayayım, dedim. Sevip her kitabını heyecanla beklediğiniz yazarın bu kadar yorucu hale gelmesi üzüyor insanı. Üstelik fazla sözcükler konusunda takıntılıyım ben. Bu romanınsa yarısı fazlalık, anlayın halimi!

Umarım yeni romanlarında polisiye yazarına dönüşür Ahmet Ümit. Bir ümit…

 

Yorumlar akışı .

2 Yorumlar

  • merve

    Oncelikle iyi gunler.ben de kitabin hem dediginiz gibi uzun oldugunu dusunuyorum ayrica siz de farkettiniz mi bilmiyorum kitapta yanlis bilgiler var tarihle alakali.Elbette arastirmasini yapmistir saygi duyarim ancak yapilan arastirma yetersiz kalmis.Bence de sadece polisiye uzerine bir kitap olsaydi ben de memnun olurdum.yazı çizi  
Facebook Twitter More...