Eki 31

Van İçin Rock: Çok Ses Tek Yürek!

Yazan Editör Kategori her şey

Depremin ertesi günü umut verici bir haber aldık. Rock müzisyenleri birleşip konser yapmayı planlıyordu. Çok hızlı hareket ettiler, hemen duyurdular konseri: Van İçin Rock. Twitter ve Facebook sayfalarını derhal oluşturup an be an bilgilendirdiler bizi. Gidemeyeceksek bile bilet almamızı istediler ve böylece 12.500 bilet hızla tükendi.

Konsere binlerce kişi katılırken binlercesi de Dream TV’nin canlı yayını sayesinde ekrana kilitlendi. İzlerken her an o kadar gurur duydum ki katılan 41 müzisyen ve rock grubuyla (isimleri aşağıdaki afişte)… Barış, kardeşlik ve dayanışma mesajlarıyla hak edenlere en iyi cevabı verdiler her biri. İşte onlardan ikisi:

“Silahlar sussun, kahrolsun faşizm, yaşasın halkların kardeşliği!” Marsis

“Burada sadece Van’a yardım için toplanmadık. Bütün ırkçı ve ayrılıkçı söylemlere cevap veriyor 12500 kişi: BİZ KARDEŞİZ!” Aylin Aslım (Fotoğrafı da ondan aldım.)

“Var” olduğumuzu gösterdiler, “Çok Ses Tek Yürek” sloganıyla şarkılarını söylediler. Hepsini sosyal medyada takip edip biz de bu anlamlı desteklerine destek verelim.

Konser biletlerinden, orada satılan tişörtlerden, yiyeceklerden, her şeyden elde edilen gelir, Van Erciş’te bir ilköğretim okulu yapmaya harcanacak.

Müzisyenlerin yanı sıra Mehmet Turgut, konser alanında fotoğraf çekip elde ettiği geliri bağışladı, o da sağ olsun. Organizasyonda çalışanlar ve mekân sahipleri de tamamen gönüllüydü, hiçbir ücret almadılar.

En güzeli de konsere gelenlerin getirdiği eşyaların dört tırla Van’a gönderilmesiydi. Destek veren herkesin emeğine, ruhuna sağlık!

Seçtikleri şarkıların sözleri de çok anlamlıydı. Aylin Aslım’ın seslendirdiği “Zor Günler” şarkısında söylediği gibi “Benim hâlâ umudum var!”

Murat Meriç‘in konser alanından yolladığı mesaj son söz olsun: “Bugün burada herkes işini yüreğiyle yapıyor, onun için her şey bu kadar güzel. @vanicinrock

Yorumlar beslemesi .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...