Şub 16

Yazmayı Sevmeyen Çocuğun Hikâyesi

Yazan Editör Kategori okuryatar

yazmayi-sevmeyen-cocugun-hikayesiYazmayı Sevmeyen Çocuğun Hikâyesi‘ni görür görmez “Tam bana göre!” dedim. Yazmayı sevmediğimden değil. Tam tersi… Çocuklarla ve yetişkinlerle sürdürdüğümüz yazı çizi atölyelerinde yararlanabileceğim bir kaynak olduğunu, bana ilham vereceğini düşündüğümden.

Kahramanımız Samuele, öğretmen tatilde yaptıklarına dair bir kompozisyon yazmalarını istediğinde tek bir şey düşünüyordu: Yazı yazmanın dünyadaki en sıkıcı şey olduğunu.

Ah bu kompozisyonlar! İnsanı yazmaktan soğuturlar. Kalıplara sıkışıp kalmayı kim ister ki?

Samuele bu durumdan nasıl kurtulacak? Sürekli kemirdiği yeşil tükenmez kalemi imdadına yetişip ona yardım edecek mi? Yazmak göründüğü kadar sıkıcı ve zor mu?

Kitaptaki rengârenk resimler okuma heyecanını çoğaltıyor. Yazarın, aynı çizerin resimlediği Okumayı Sevmeyen Çocuğun Hikâyesi adlı bir kitabı da varmış, tez zamanda alıp okuyacağım.

Samuele’nin neşeli ve heyecanlı yazma macerası her yaştan okura ilham verecek. Çocukların eğlenerek okuyup yazma yollarını keşfedeği bu kitabı, hayal gücünü saklandığı yerden çıkarmak isteyen yetişkinler de okusa ne şahane olur!

Yazmayı Sevmeyen Çocuğun Hikâyesi

Miriam Dubini

Çeviren: Filiz Özdem

Resimleyen: Francesca Carabelli

Yapı Kredi Yayınları

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/yazmayi-sevmeyen-cocugun-hikayesi-gaye-dincel/

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...