Kas 26

Kısa Pantolonlular Çetesi

Yazan Editör Kategori okuryatar

KisaPantolonl Cetesi kpk ozlZoran Drvenkar, Yerde Ağır Gökte Hafif adlı kitabıyla ilgimi çekmişti. Yine Günışığı Kitaplığı’ndan çıkan Kısa Pantolonlular Çetesi elime geçince çok heyecanlandım. Okudukça heyecanım büyüdü.

Kanada’nın küçük bir kasabasında yaşayan dört kahramanımız, sözü birbirlerinden alarak olayları anlatıyor. Böylece hepsinin olaylara bakış açısını ve birbirlerini nasıl gördüklerini anlıyoruz. Her bölümde, gelişmeleri yeni bir sesten dinlemek harika.

Rudolpho, Ada, Sırıtık ve Beton, çetenin ismini nasıl aldığını, birbirinden komik öykülerle anlatıyorlar. Pek uygun bir isim değil Kısa Pantolonlular Çetesi, ama ne yapalım, olan olmuş.

En çok Beton’u sevdim. Her şeye iki dakika sonra tepki vermesi, herkes koşarken durup bakması, söyledikleri… Son bölümde, olanları ondan dinlerken neden böyle davrandığını çözüyoruz.

Hem karakterler hem de olayların akışı beni çok etkiledi. Sınırları aşmak, önyargılardan arınmak, çok ama çok eğlenmek, kahramanların gerçekten yaşadığına inanmak, kısacası kaptırıp gitmek istiyorsanız yaşınıza bakmadan okuyun.

Kısa Pantolonlular Çetesi

Zoran Drvenkar

Çeviren: Murat Özbank

Resimleyen: Ole Könnecke

Günışığı Kitaplığı

okuryatar adresi: http://www.okuryatar.com/kisa-pantolonlular-cetesi-gaye-dincel/

Yorumlar akışı .

yazı çizi  
Facebook Twitter More...